Adanasporlu oyuncular: Koca sezon üç maaş alabildik - BasketFaul.com

Adanasporlu oyuncular: Koca sezon üç maaş alabildik

20-04-17 12:31
Bu sezon TB2L'de mücadele eden Adanasporlu basketbolcular ortak bir açıklama yaparak sezon başından bu yana üç maaş alabildiklerini belirtip, "Sözler lafta kaldı." dediler.

Açıklama şöyle:

"Bizler Adanaspor Kulübü Basketbol Takımı 2016-2017 sezonu oyuncularıyız. Koskoca bir sezonda aldığımız 3 maaş ve alamadığımız geri kalan paralar için artık susmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu sezon bütçemizin diğer takımlar çok daha düşük olmasına rağmen takımımızı ligde tuttuk, bu sebepten başarılı olduğumuza inanıyoruz. 

Maaşlarımızı sormaya gittiğimizde 'Siz kaç kuruşluk oyuncularsınız' cümlesini işitip üstüne küfür yiyen bizler, her maç kanının son damlasına kadar oynamaya devam edip, belki de lige çıkan bir takımla aynı sayılabilecek başarı gösterdik ve ligde kaldık. Basketbol bir spor ama bir seviyeden sonra profesyonel iş haline gelir. Maaşını almayan bir çalışan işine ne kadar süre devam eder? Biz sonuna kadar devam ettik, üzerimize düşen görevi fazlasıyla yaptık. En son takımdan arkadaşlarımız bazı sebeplerden dolayı gönderildi veya takımdan uzaklaştırıldı. Antalya maçı öncesinde 6 kişi kaldık. Play out'lara gitmeden 3 maaş alacağımız vardı, sürekli sözler verilmesine rağmen hiç biri tutulmadı.Bu olanlara rağmen Adanaspor’u yarı yolda bırakmanın bize yakışmayacağımı düşündük. Sonuna kadar mücadele ettik.

Bize maaşların verileceği söylendi, evimize döndük.Fakat 1 TL bile alamadık. Tüm oyuncular sezon sona kadar kendi ailelerinden alarak ve borca girerek oynamaya çalıştı. Anlayacağınız oyuncuların iyi niyeti suistimal edildi. Bu olaylar yaşanırken bizim TBF önünde hiçbir hakkımız yok, yönetim buna güvenerek bizi görmezden gelmeye devam ediyor. Biz ülkenin 2. Liginde basketbol oynayan gençleriz ama bu kadar mağdur edilmemeliydik. Bununla beraber sezon ortasında gelen transfer tekliflerini reddedip burada kaldık. Maddi ve manevi kaybımız çok büyük. Bizden sonra hiçbir sporcu hatta hiçbir insan bu duruma düşmesin istiyoruz. Umarız sesimizi gerekli yerlere duyurmuşuzdur." 

Yorumlar Okunma: 5821