Blatt: Real Madrid en ufak hatanızı cezalandırıyor - BasketFaul.com

Blatt: Real Madrid en ufak hatanızı cezalandırıyor

20-04-17 02:20
Real Madrid maçı sonrası Darüşşafaka Doğuşluların görüşleri şöyle:
 
David Blatt: “Öncelikle Real Madrid’i tebrik ederim. Çok mücadele ettiğimiz iyi bir play-off maçı oynadık. Ama kazanamadığımız için de hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu akşam yapmak istediğimiz bazı işleri yaptık. Özellikle ilk 18 dakika akıllı oynadık. Ancak maçın sonlarında birkaç topu iyi kullanamadık ve bunlar da Real Madrid gibi çok iyi ve çok tecrübeli bir takım karşısında galibiyete mal oldu. En küçük hatanızı bile cezalandıran bir takımla oynadık. Bununla beraber onlarla başa baş oynayabileceğimizi kesinlikle gördük. Bu maçı hemen geride bırakıp 48 saat sonraki ikinci maça odaklanmalıyız. İkinci maçta kritik anlarda daha akıllı ve daha iyi oynamalıyız. Daha önce birçok kez playoff maçına çıktım ve ilk maçın ikinci maça neredeyse hiçbir etkisi olmadığını söyleyebilirim.”
 
Scottie Wilbekin: “İlk dakikadan itibaren iyi bir maç oynadık. Ancak savunmada onlara çok fazla boşluklar verdik. İkili oyunlarda eşleştiğimi adamı kaybettik. Böyle maçlarda bu tip hatalar yapamazsınız. Kazanma şansımız da vardı. Ama son bölümdeki bazı topları iyi kullanamadık. Bir sonraki maçta daha iyi oynayacağımıza eminim. Birkaç şeyi daha iyi yapabilirsek daha fazla şansımız olabilir. Bir daha çok bire bir oynayan bir takımız. Bu aynı zamannda bizim gücümüz. Daha ziyade onlara kaptırdığımız hücum ribauntları sorun oluşturdu.”
 

Marcus Slaughter: “Dört aylık bir sakatlıktan dolayı sahalara geri dönmekten dolayı mutluyum. Euroleague’in bir numaralı seribaşına karşı kesinlikle zor bir maç oynadık. Takım halinde çok iyi mücadele ettik. Çok yakın biten bir maç oldu. Ancak kritik anlarda basit hatalar yaptık: Örneğin son dakika içinde box-out yapmadık ve o ribaundu kaptırdık. Maçı kaybetmemizde bunun gibi detaylar etkili oldu.” 

Yorumlar Okunma: 1552