Madrid'i durdurduk Llull'u durduramadık - BasketFaul.com

Madrid'i durdurduk Llull'u durduramadık

19-04-17 23:55

 Darüşşafaka Doğuş son derece iyi mücadele ettiği mücadelede Real Madrid'i zorlasa da biraz şanssızlık biraz da Llull'un ekstra performansıyla 83-75 yenilmekten kurtulamadı. Daruşşafaka Doğuş rakibini yenebileceğini Madrid taraftarına da sonuna kadar hissetirdi.


Maça iyi başlayan taraf temsilcimiz Darüşşafaka Doğuş oldu. Rakibe iyi çalıştığı her halinden belli olan temsilcimiz rakibi ritme sokmamaya çalışırken başarılı da oldu.  Clyburn ve Wanamaker'a pota altından yeterli desteği bulamayınca TV molasına 12-12 eşitlikle gidildi. Mola sonrasında savunmayı daha da sertleştiren temsilcimiz öne geçip farkı da arttırmaya başladı. Çok doğru bir basketbol oynarken Real Madrid'e hızlı hücum şansı vermedik. İlk çeyreğin son iki dakikasında sayı yemeyip 5-0'lık seri de yakalayınca ilk çeyreği de 24-16 önde tamamladık.

İkinci çeyreğe de karşılıksız iki isabet ile başlayıp farkı 12 sayıya kadar çıkardık. Trey Thompkins ve Othello Hunter Real Madrid'i kendine getiren isimler oldu. Daçka formunu ve farkı korusa da son üç dakikaya girerken uyuyan ejderha uyandı. Sergio Llull üst üste iki saçma üçlükle çeyrek sonunda tek başına 6-0'lık seri yakalayarak farkı 1 sayıya indirdi. Devre arasına takımlar 37-36 Daçka üstünlüğü ile gitti.

İkinci yarıya başlarken Real Madrid Draper ve Maciulis'in savunma sertliğini kullandı. Bir türlü organize olamayan temsilcimize karşı Ayon ile kolay sayılar bulan Real Madrid üstünlüğü ele geçirdi.10-1'lik Real Madrid serisine bir türlü cevap veremedik. Clyburn potaya giderek üretimi sağlasa da kolay ve akıcı hücum eden Real Madrid üstünlüğünü korudu. Wanamaker ve Clyburn'ün sayılarıyla skora tutunsak da Llull'un bir hayli şüpheli üç serbest atışı ile farkı korudu Real Madrid. Anthony Randolph'un üst üste 5 sayısıyla Real Madrid son çeyreğe 61-53 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe Wilbekin'in zorlamalarıyla 5 sayı bularak başladık. Fakat Real Madrid'i savunmada bir türlü durduramayınca fark çift haneler seviyesinde dolaştı. Bütün maç iyi tuttuğumuz Jaycee Carroll ilk üçlüğünü potamıza yollayınca biraz moraller bozuldu. Fark bu üçlükle çift hanelere çıktı. Wanamaker'ın serbest atışlarının ardından 6-0'lık Real Madrid serisi geldi ve fark 14 sayıya çıktı. Harngody elinde patlayan topta çok zor bir son saniye üçlüğü yolladı. Clyburn'den müthiş bir takip smacı gelirken Llull'un serbest atışlarına Anderson üst üste isabetlerle cevap verdi. Yakaladığımız 10-2'lik seri ile son 2.23'e sadece 6 sayı farkla geride girdik. Mola alan Real Madrid'e karşı maç boyu hiç denemediğimiz 1-3-1 alan savunması ile geri döndük ve kafalarını karıştırdık. Boş dönen Real Madrid'e Wanamaker'ın zor isabetiyle karşılık verdik. Fark 4'e indi bu isabetle. Llull potaya gidip faul aldı. Serbest atışlarda Llull kaçırmayınca fark yeniden 6 sayıya çıktı. Maçın belki de en kritik hücumunda Wanamaker inanılmaz bir solo oynayarak basketfaulü almayı bildi. Fark 1.06 kala 3 sayıya kadar indi. 1-3-1'e karşı Real Madrid inanılmaz zorlansa da Llull yine faul almayı başardı. Llull ilkini sokup ikinciyi kaçırsa da hücum ribaundu gelince Llull bu sefer fırsatı kaçırmayıp zorlama bir ikilik isabet buldu. Fark 6'ya çıktıktan sonra Wanamaker mola dönüşünde zor bir üçlük yollasa da isabetli olmadı. Karşılaşmadan Real Madrid 83-75 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2289